Propozice turnajů

 

  • kapitání Roman Ságner (Golf Masters) a Aleš Beran (Dýšina) nomunjí své týmy, sudý počet hráčů z každý tým
  • turnaj je týmovou soutěží, kde flighty tvoří vždy dvojice za každý tým
  • dvojice po odehrání 18 jamek přinese na konto svého týmu 1 resp. 1/2 resp. 0 bodů
  • hraje se soutěží dvojic a za celou "18" dvojice sbírají body za: best, součet, birdie, nearest a jamky 9/18 jsou dablované

 

5. klání Golf Masters vs. Dýšinou vyhrál tým Dýšiny a vedení zvyšuje na 4:1

Páté golfové klání mezi týmem složeným z hráčů golfové tour Golf Masters a týmem hráčů z Dýšiny proběhl v pátek 12.10.2018 v golfovém resortu Panorama Kácov. Do turnaje se tentokrát zapojilo rekordních 28 hráčů, po 14 na každé straně. V 7 flightech se tak hrálo o 7 bodů. Tradiční bodový formát dvojic, kde dvojice ve flightech sbíraly body za best, součet, birdie, nearest a jamky 9 / 18 byly dablované jsme rozšířili o jeden celkový speciální bod a to za vyšší počet birdie v týmu. Tedy ve hře bylo celkem 8 bodů. Základní body dle flightů dopadly 4:3 pro Dýšinu a dodatečný 8. bod za birdie si díky poměru 12:10 birrdie připsal tým Dýšiny, tedy celkově vyhrál 5:3. Týmu Dýšiny velmi gratulujeme. Opět jsme společně strávili nádherný golfový den ve společnosti fajn lidí a skvělých hráčů na pěkném hřišti za úžasného počasí.

4. klání - Golf Masters - Dýšina = 1,5 : 2,5. Dýšina zvyšuje dlouhodobé vedení na 3:1

Pátek 13. října byl dnem, kdy jsme měli tu čest se zapojit do již čtvrtého golfového klání týmu hráčů Golf Masters proti týmu hráčů z Dýšiny. Tentokrát Dýšinu posílili i 2 hráči z Ypsilonky a tak jsme mohli postavit na obou stranách 8 členné týmy a hrát celkem o 4 body. Flighty startovali postupně od 11:20, poslední flight startoval v 11:50, který se zkompletoval přesně v 11:50 příjezdem marschálské bugyny s našim posledním hráčem KK, který byl připraven s dostatečným časovým předstihem, ale ne na Loretě Pyšely, ale na Dýšině.

Výsledky shrnuje tabulka. První body získala Dýšina vítězstvím 6:0, druhý flight přinsl bod pro Golf Masters. Třetí flight ač vedl po 17 jamkách 2:0 nakonec ztratil jak best, tak i součet na 18. jamce a díky dablovanému bodovému zisku tak nakonec 0:2 prphrál a znamenalo to 2. bod pro Dýšinu. Čtvrtý flight šel velice vyrovnaně a právě to přineslo remízu a dělení bodu a celkový výsledek 2,5 - 1,5 pro Dýšinu.

3. klání Golf Masters vs. Dýšinou vyhrál tým Dýšiny a jde do vedení 2:1

Třetí golfové klání mezi týmem složeným z hráčů golfové tour Golf Masters a týmem hráčů z Dýšiny máme za sebou. Tým Dýšiny vyzval poprvé v roce 2017 hráčský tým Golf Masters na souboj o putovní pohár se záměrem jej opět získat do svého držení. V roce 2016 jej na prvním turnaji získal, ale na druhém turnaji a to dokonce na domácím hřišti o něj přišel. A tak pohár přezimoval s týmem Golf Masters. Na start III. turnaje, který proběhl v sobotu 17.6.2017 na Dýšině, se postavily 6 členné týmy na obou stranách, tedy 3 flighty dvojic a hrálo se tradičně na body: best, součet, birdie, nearest na 3 parovkách a samozřejmě jamky 9 a 18 dablované.

A Dýšině se to povedlo. Ukázala, že na domácím hřišti hrát umí a klání skončilo poměrem 2:1. Stejné skóre je tak i dlouhodobě a pohár je v aktuálním držení týmu Dýšiny.

Je nyní na týmu Golf Masters přichystat odvetu a pokusit se tak pohár vrátit k sobě.

2. klání Golf Masters vs. Dýšinou vyhrál tým Golf Masters

Druhé golfové klání mezi týmem složeným z hráčů golfové tour Golf Masters a týmem hráčů z Dýšiny proběhlo hned týden po prvním turnaji a to 5.10.2016 na Dýšině. Tentokrát týmy postavili 3 dvojice. Formát soutěže byl tak jak jej hráči znají a hrají sami ve flightech, tedy dvojice proti dvojici ve flightu a získávali body za Best, Součet, Birdie, Nearest na 3-parovkách. Za GM hrálo nakonec jen 5 hráčů a tak Radek Kohout v prvním flightu hrál ve formátu jamkovky proti dvojici z Dýšiny.

1. týmové klání mezi Golf Masters a Dýšinou vyhrála Plzeň

První golfové klání mezi týmem složeným z hráčů golfové tour Golf Masters a týmem hráčů z Dýšiny proběhlo na státní svátek 28.9.2016 na Casa Sereně. Za nádherného podzimního počasí ideálního pro golf se na start postavili dvě čtveřice hráčů. Formát soutěže byl tak jak jej hráči znají a hrají sami ve flightech, tedy dvojice proti dvojici ve flightu a získávali body za Best, Součet, Birdie, Nearest na 3-parovkách.