Propozice turnajů

 

  • kapitání Roman Ságner (Golf Masters) a Aleš Beran (Dýšina) nomunjí své týmy, sudý počet hráčů z každý tým
  • turnaj je týmovou soutěží, kde flighty tvoří vždy dvojice za každý tým
  • dvojice po odehrání 18 jamek přinese na konto svého týmu 1 resp. 1/2 resp. 0 bodů
  • hraje se soutěží dvojic a za celou "18" dvojice sbírají body za: best, součet, birdie, nearest a jamky 9/18 jsou dablované

 

6. klání MASTERS vs. DÝŠINA - Kácov / 11.10.2019 --- vítězí MASTERS 5 : 3

Šesté golfové klání mezi hráči GOLF MASTERS a hráči DÝŠINY proběhlo v pátek 11.10.2019 na krásném hřišti na Kácově. Sešel se rekordní počet účastníků a to 32 - na každé straně po 16 hráčích. Počasí přálo a tak nás čekal nádherný den s přáteli na golfu. Soutěžní formát je spíše zábavný a hlavně týmový a tak hráči musí hrát zodpovědně, aby uhráli a přinesli potřebný bod na konto svého týmu. Výsledek byl tradičně velice těsný a to 5 : 3 pro tým MASTERS, čímž se dlouhodobě snížilo negativní skore na 2 : 4 - dlouhodobě stále vede tým Dýšiny.

5. klání Golf Masters vs. Dýšina - vyhrál tým Dýšiny a vedení zvyšuje na 4:1

Páté golfové klání mezi týmem složeným z hráčů golfové tour Golf Masters a týmem hráčů z Dýšiny proběhl v pátek 12.10.2018 v golfovém resortu Panorama Kácov. Do turnaje se tentokrát zapojilo rekordních 28 hráčů, po 14 na každé straně. V 7 flightech se tak hrálo o 7 bodů. Tradiční bodový formát dvojic, kde dvojice ve flightech sbíraly body za best, součet, birdie, nearest a jamky 9 / 18 byly dablované jsme rozšířili o jeden celkový speciální bod a to za vyšší počet birdie v týmu. Tedy ve hře bylo celkem 8 bodů. Základní body dle flightů dopadly 4:3 pro Dýšinu a dodatečný 8. bod za birdie si díky poměru 12:10 birrdie připsal tým Dýšiny, tedy celkově vyhrál 5:3. Týmu Dýšiny velmi gratulujeme. Opět jsme společně strávili nádherný golfový den ve společnosti fajn lidí a skvělých hráčů na pěkném hřišti za úžasného počasí.

4. klání Golf Masters vs. Dýšina = 1,5 : 2,5. Dýšina zvyšuje dlouhodobé vedení na 3:1

Pátek 13. října byl dnem, kdy jsme měli tu čest se zapojit do již čtvrtého golfového klání týmu hráčů Golf Masters proti týmu hráčů z Dýšiny. Tentokrát Dýšinu posílili i 2 hráči z Ypsilonky a tak jsme mohli postavit na obou stranách 8 členné týmy a hrát celkem o 4 body. Flighty startovali postupně od 11:20, poslední flight startoval v 11:50, který se zkompletoval přesně v 11:50 příjezdem marschálské bugyny s našim posledním hráčem KK, který byl připraven s dostatečným časovým předstihem, ale ne na Loretě Pyšely, ale na Dýšině.

Výsledky shrnuje tabulka. První body získala Dýšina vítězstvím 6:0, druhý flight přinsl bod pro Golf Masters. Třetí flight ač vedl po 17 jamkách 2:0 nakonec ztratil jak best, tak i součet na 18. jamce a díky dablovanému bodovému zisku tak nakonec 0:2 prphrál a znamenalo to 2. bod pro Dýšinu. Čtvrtý flight šel velice vyrovnaně a právě to přineslo remízu a dělení bodu a celkový výsledek 2,5 - 1,5 pro Dýšinu.

3. klání Golf Masters vs. Dýšina - vyhrál tým Dýšiny a jde do vedení 2:1

Třetí golfové klání mezi týmem složeným z hráčů golfové tour Golf Masters a týmem hráčů z Dýšiny máme za sebou. Tým Dýšiny vyzval poprvé v roce 2017 hráčský tým Golf Masters na souboj o putovní pohár se záměrem jej opět získat do svého držení. V roce 2016 jej na prvním turnaji získal, ale na druhém turnaji a to dokonce na domácím hřišti o něj přišel. A tak pohár přezimoval s týmem Golf Masters. Na start III. turnaje, který proběhl v sobotu 17.6.2017 na Dýšině, se postavily 6 členné týmy na obou stranách, tedy 3 flighty dvojic a hrálo se tradičně na body: best, součet, birdie, nearest na 3 parovkách a samozřejmě jamky 9 a 18 dablované.

A Dýšině se to povedlo. Ukázala, že na domácím hřišti hrát umí a klání skončilo poměrem 2:1. Stejné skóre je tak i dlouhodobě a pohár je v aktuálním držení týmu Dýšiny.

Je nyní na týmu Golf Masters přichystat odvetu a pokusit se tak pohár vrátit k sobě.

2. klání Golf Masters vs. Dýšina - vyhrál tým Golf Masters

Druhé golfové klání mezi týmem složeným z hráčů golfové tour Golf Masters a týmem hráčů z Dýšiny proběhlo hned týden po prvním turnaji a to 5.10.2016 na Dýšině. Tentokrát týmy postavili 3 dvojice. Formát soutěže byl tak jak jej hráči znají a hrají sami ve flightech, tedy dvojice proti dvojici ve flightu a získávali body za Best, Součet, Birdie, Nearest na 3-parovkách. Za GM hrálo nakonec jen 5 hráčů a tak Radek Kohout v prvním flightu hrál ve formátu jamkovky proti dvojici z Dýšiny.

Strana 1 z 2